İnternet Girişim Akademisi

Hikayem

 

1 Mayıs 1985 yılında Türkiye’nin Konya şehrinde doğdum. İlkokula Konya’ nın güzeller güzeli Meram İlçesinde bulunan Cemal Bardakçı İlkokulunda  başladım. Ortaokulu ise merkezde bulunan Karma Ortaokulunda tamamladım.

Liseyi de bu bölgeye yakın Cemil Keleşoğlu Lisesi’ nde 2003 yılında tamamlayarak, Selçuk Üniversitesi İktisat Fakültesini kazandım.

2008 yılında öğretmen olmaya karar vererek Burdur ilinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ ne gittim ve Bilgisayar Öğretmenliği’ ni okudum ve okurken bir yandan da bilişim alanında çalışarak kendimi bu alanda geliştirdim. – Aslında açmış olduğumuz bilgisayar dükkanını batırdım :)

Askerliğimi Türkiye’ nin en batısı olan Çanakkale ilinin Gökçeada’ da bulunan 5. Komando Alayı’ nda Çavuş olarak yaptım.

Bilgisayar benim vazgeçilmezimdir;  asker dönüşü öğretmenlik yapamasam da sanayide hemen bir teknik servis elemanı olarak işe koyuldum, çalışarak kendimi geliştirdim, oradan ücretli öğretmenliğe ve oradan da bir kitapçıda deneme analisti olarak işe koyuldum. Daha sonra ise halk eğitimde bireylere bilgisayar dersleri vererek becerilerimi geliştirdim. Ve en sonunda mesleğimi icra edebilecek seviyeye ulaşarak sevgili öğrencilerime kavuştum.

Hayatımda Network Marketing sektörüne de çok şey borçluyum, üniversitede öğrenemediğim şeyleri sahada öğrenerek pratikte uygulama şansım oldu, kitap okumak, kendini sürekli geliştirmek, ekip kurmak, liderlik yapmak, girişimci olmak ve savaşmanın aslında hayata geliş nedenlerimden biri olduğunu anladım.

Hayat amacım: Kendimi ve bireyleri genç, sağlıklı ve finansal açıdan özgür kılmak. Öğrencilerim için ise dünyayı değiştirtirecek projeler üretmelerini öğretmek.

 

253

Takım Arkadaşı

 

19

Proje Tamamlandı

 

13

Ödül Kazanıldı

 

499

Mutlu Abone

 

20

Etkinlik Tamamlandı

 

BEN KİMİM VE SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?

İsmail Çimen bir bilişim öğretmeni ve online ağ pazarlama uzman & danışmanıdır.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

İnternette Başarılı Online İşinizi Sıfırdan Kurarak Gelirinizi Arttırmak mı İstiyorsunuz?

 «İnternet Girişimcinin Sistemi» eKitabın  tamamını ücretsiz incelemek 

 için abone formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak onaylayın! 

E-Kitabı nereye gönderelim? Formu doldurunuz ve gönder tuşuna basınız. 

* zorunlu alan

Sertifikalarım

Networkünü kur.

Öncelikle hiç acele etmeden ve asla pes etmeden network ağını kurmalısın.

Sistemini geliştir.

Sistem herşeydir. Sürekli Eğitim Programına katıl ve kazanç çarkının dişlilerinden biri ol.

Enerjini kaybetme.

Hayallerine sımsıkı sarıldıktan sonra asla enerjini kaybetme ve hayallerine giden yolda güç seninle olsun.

Sorular & Cevaplar

Network Marketing Titan Zinciri değil mi?

Hayır değil. Bu sıfatı kullananlar, üzülerek söylemeliyim ki sektörden ve hatta titanın ne olduğundan bir haber olan kişilerdir. Titan olarak bilinen kandırmaca zincirinde, herhangi bir ürün bulunmaz. Bir takım paralar ödenerek sisteme dahil olanlar, daha çok kazanma vaadi ile başkalarını da sisteme dahil ederler. Maalesef sonu kaçınılmaz bir biçimde hüsran olacaktır. Bir ticaretin olmadığı yani alıcının var olmadığı bir sistemde nasıl bir kazanç elde edilebilir. Elde edilse dahi bu haklı bir kazanç mıdır? Maalesef değildir. Ürünün var olmadığı sistemler, kesinlikle titandır. Elbette bu dolandırıcılar, kendilerini zamanla geliştirmiştir. Bu nedenle, şimdilerde, bir işe yaramaz saçma sapan ürünlerle perdelenmiş titan zincirleri de vardır. Veya “bilgisayarınızı kiralıyoruz, önemli bilgiler saklıyoruz” gibi çocukça safsatalarla titan zinciri kuranları da yakın geçmişte görmüşsünüzdür. Maalesef sonları hüsran oldu ve kandırdıkları kimseler ise kayıplara uğradı. Bir Network Marketing firmasında, sıradışı ve işe yarayan bir ürün varsa, hemen kazanç planına bakmalısınız. Kazanç planında bir kandırmaca yoksa eğer, bu şirket, girişimcilere fırsat sunan bir network marketing firmasıdır. Yasal bir Network Marketing firmasında; değerli bir ürün, bu ürünün distribütörleri ve bu ürünün kullanıcıları vardır. Yani haklı bir ticaret dönmekte ve kazanç distribütör ağına hakkaniyetli olarak paylaştırılmaktadır.

Aa ben bu sistemleri biliyorum. Hep yukarıdakiler kazanıyor değil mi? En üstteysen kazanıyorsun.

Hem evet, hem de hayır. :) Bazı sistemler hakkaniyet gözetmeden hazırlanmıştır ve yukarıdakilere kazandırmaya odaklı olabilir. Ancak hakkaniyetli bir prim dağıtımı yapan bir şirkette, kendi ağını dengeli kuran bir distribütör, ağda kendisinden yukarıda olan sponsorlarından daha fazla kazanabilir. Böyle de olmalıdır.

Bir defa sisteme gir, yattığın yerden kazan diyorlar. Doğru mu?

Network Marketing sektöründe ciddi rakamlar kazanmaya başlamış olan kişilere baktığınızda, hiçbirinin yatarak o noktaya gelmediğini görürsünüz. Profesyonel olmayan veya bir seferlik kazanç için gözünü karartmış olan kişiler size bu yalanlarla gelebilirler. Ancak bu mümkün değildir. Kendi ağınızı sağlam bir şekilde kurmak için emek ve zaman vermelisiniz. Ortalama 3-5 yıl sonunda ülke standartlarının üzerinde bir kazanca gelmeniz bu sektörde kesinlikle mümkündür. Bu sektörde kaybedenler sadece vazgeçenler ve pes edenlerdir.

Network Marketing firmasının distribütörü olabilmem için ürün almaya zorluyorlar. Bu doğru mu?

Bir network marketing firması, tavsiye ticareti esası ile çalışır. Tavsiye edeceğiniz ürünü elbette kullanmanız şarttır. Hiç denemediğiniz ve kullanmayı tercih etmediğiniz bir ürünü tavsiye etmeniz elbette etik olmayacaktır. Yasal bir network marketing firması, distribütörü olmanız için size çeşitli avantajları olan ürün paketleri sunar. Bu paketlerden birini satın alarak distribütörlük hakkını da alırsınız. Ancak distribütörlük için para ödemezsiniz, başka bir deyişle, belli bir tutarda ürün alarak temsilci olma hakkı kazanırsınız.

Benim çevrem yok, o yüzden bu işi yapamam.

Bu sektörde başarılı olanların illa ki çok geniş çevreleri olduğuna inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Her gün yüz yüze geldiğiniz insanlarla temsilcisi olduğunuz ürünleri paylaşarak ağınızı yavaş yavaş büyütürsünüz. Bu herkes için mümkündür. Network Marketing yapmak için geniş bir çevreye ihtiyacınız yok, ancak bu sektörde olarak geniş bir çevreye sahip olacağınız kesindir.

Benim zamanım yok, o yüzden bu işi yapamam.

Valla işin açığı, sosyal medya geyiklerine hepimizin sonsuz vakti var. Sıkıya geldik mi bahanelerimiz çok sadece. Bu sektörde girişimci olarak yer alacak herkes kendi işi için farklı zaman dilimleri ayırabilir. Kimisi günde 1 saat, kimisi part time, kimisi yalnızca haftasonları işiyle ilgilenir. Ancak vazgeçmediği takdirde muhakkak büyük kazançlara ulaşacaktır. Ve bence buna değer..

Benim param yok. Ürün alamam.

En düşük maaşa sahip olan kişilerin ceplerinde bile son model akıllı telefonlar mevcut. Ancak iş kendi işini kurmaya ve vizyon sahibi biri olarak geleceğe yatırım yapmaya gelince herkes çekimser. İşte tam da bu nedenle yalnızca bu vizyonu görebilenler, ilk alacakları ürünlerin önemli bir yatırım olacağını fark ederler.

Neden bir network marketing firmasının ürünlerini satayım?

Öncelikle ürünü gerçekten beğenmiş olmanız ilk kriterdir. Bir network marketing firmasının ürünlerini satma nedeniniz ise çok daha önemlidir. Klasik bir ticarette, o ürünü veya hizmeti sunduğunuz, çalıştığınız sürece kazanç sağlarsınız. Ancak network marketing size kendi satış ağınızı kurma imkanı sağlar. Bu sayede birkaç yıllık ciddi bir emekle muhteşem bir ağ kurabilirsiniz. Bunun anlamı da şudur: Birkaç yıl emek vererek, birkaç yıl sonra çalışmadan elinize geçecek bir gelire sahip olabilirsiniz. Mantıkla ele alın. Güzel bir ağ kurduğunuzda, bu ağ giderek hızla büyüyecek. Ağınızda distribütörleriniz ve ürün kullanıcılarınız olacak. Her yapılan alışveriş ve dönen ciroda hak sahibi olacaksınız. Bunun anlamı muhteşem bir emekliliktir.

Aktiflik şartı olan bir şirketten kaçınmalı mıyım?

Aksine, makul sınırlarda bir aktiflik şartı sunan bir şirketi seçmelisiniz. Bunun nedeni ise aktiflik şartının dönen ciroyu garantilemesidir. Elbette ürünün distribütörlerinin ürünün bizzat kullanıcı olması önemlidir. Ancak biz maddi kısımla ilgileniyoruz. Sistemde olan herkesin hak ettiği kazancı alması için aylık belli bir alışverişi yapmış olması gerekir. Kazancını almak isteyen her distribütör de bu alışverişi seve seve gerçekleştirir. Bu sayede, belirli bir süre ve emek sonunda kurduğunuz ağda, sadece aktiflikler yapılsa dahi yani kişiler sadece ürünü kullansa dahi ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Bu kendi ağını sağlam biçimde yapılandırmış olan her distribütör için geçerlidir.

‘Hayır’ cevabını almaya tahammül edemiyorum. Bu nedenle bu işi yapamıyorum.

Kimse reddedilmekten hoşlanmaz. Ancak siz bir fırsat sunduğunuzda, bunu herkes aynı şekilde göremeyecektir. Eğer görebilselerdi, sağımız solumuz milyoner kaynardı. Elbette maaşlı işi garanti görenler ve yanaşmayanlar olacaktır. Vizyon sahibi olmayanlar olacaktır. Siz aslında parlak bir emeklilik fırsatı sunuyorsunuz. Ancak bunu göremeyecek ve değerlendirme şansını kaçıranlar olacaktır. İlla üzülecekseniz, kendiniz için ve hayır cevabı aldığınız için değil, fırsatı kaçıran kişi için üzülün.

Çok fazla şirket var ve bundan dolayı kararsızlık yaşıyorum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam AB hendrerit nunc. Proin tempus pulvinar augue, quis ultrices urna consectetur sigara.

BEN SİZE NEDEN YARDIMCI OLABİLİRİM?

Takip ettiğim bazı uluslar arası otoriteler!

Jeff Walker

Ürün ve hizmetlerini internet piyasasına en etkili şekilde sunmayı başarmıştır.

Tai Lopez

Dünyanın en ünlü sosyal medya uzmanı ve yatırım danışmanıdır.

Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki’ nin misyonu insanlığın maddi refahını yükseltmektir.

Tony Robbins

Dünya çapında ünü olan kişisel gelişim uzmanıdır ve bir çok kişinin hayatını değiştirmiştir.

Brendon Burchard

Dünyanın en büyük bilgi pazarlama ustasıdır.

Jack Canfield

Jack Canfield, ABD’li motivasyonel konuşmacı ve yazardır.

Eben Pagan

Dijital Eğitimleri ile milyon dolarlık satış başarısı yakalamış bir kişi.

Frank Kern

24 saat içinde 23.8 milyon dolar kazanmış internet gurusu.

Brian Tracy

Dünyanın tanımış olduğu bir internet ve kişisel gelişim gurusudur.

İnternet düzdür. Tüm sorularınız için bana ulaşabilirsiniz.

İsmail Çimen